SAUSAS KOSULYS: gydymas suaugusiam ir vaikui

Peršalimo sezonui įsibėgėjant, vaikų sveikata tampa vienu didžiausių rūpesčių. Be to, suaugusieji dažnai ir patys negali pasigirti puikia savijauta. Nespėsite nė mirktelėti, o gyvenimą jau ims gadinti vienas iš nemaloniausių peršalimo simptomų – kosulys. Šiame straipsnyje papasakosime apie vieną iš jo atmainų – sausą kosulį, taip pat jo simptomus ir gydymo metodus.

Kas yra sausas kosulys ir kokios jo priežastys?

Tokio kosulio negalima laikyti atskira liga – tai daugiau nei 50 ligų simptomas ir refleksas, atsirandantis veikiant tam tikriems dirgikliams. Peršalus, sausas kosulys dažniausiai prasideda dėl viršutinių kvėpavimo takų infekcijos. Vėliau, gydant ūmines kvėpavimo takų virusines infekcijas, jis virsta šlapiu kosuliu.

Kitos sauso kosulio priežastys:

• gleivinę dirginančių medžiagų (tabako dūmų, dulkių ir pan.) įkvėpimas;
• alergija;
• tokios ligos kaip bronchinė astma, širdies nepakankamumas, tuberkuliozė ir kt.;
• gastroezofaginio refliukso liga;
• reakcija į tam tikrus vaistus (pavyzdžiui, antihipertenzinius vaistus);
• sausas patalpos oras.

Sauso kosulio gydymas, taikomas peršalimo ligomis sergantiems vaikams ir suaugusiesiems

Suaugusiesiems

Ilgi stipraus sauso kosulio priepuoliai labai sekina, ypač jeigu tuo metu reikia dar kažkuo užsiimti. Kaip išsigydyti prasidedantį kosulį be vaistų? Gerkite daug šiltų gėrimų: morsus, žolelių ir žaliąją arbatą, pieną su medumi. Taip pat turėtumėte valgyti patiekalus, kurie nedirgintų gerklės, t. y. košės konsistencijos, skystus neaštrius valgius. Galima daryti šildomąsias kojų voneles ir būtina drėkinti kambarį.

Jeigu šie metodai nepadeda atsikratyti kosulio, ir jo priepuoliai nesiliauja jus varginti, būtinai kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs reikiamus vaistus.

Vaikams

Sausas peršalusio vaiko kosulys taip pat pasitaiko dažnai. 50 proc. atvejų jis negydomas savaime praeina per 10 dienų. Daugiau negu 90 proc. vaikų pasveiksta per maždaug 25 dienas, nevartodami jokių specialių vaistų. Visgi šį laikotarpį galima gerokai sutrumpinti, pasinaudojus liaudiškomis priemonėmis nuo kosulio. Į vaiko mitybą reikėtų įtraukti:

— juodųjų ridikų sultis su medumi arba grietine;
— piene virtas figas;
— mėsmale sumaltą citriną su žievele ir sumaišytą su medumi;
— vynuogių sultis su medumi;
— gysločio lapų ir saldymedžio šaknies užpilą;
— putino uogų nuovirą su medumi ir kitus produktus, kurie gali palengvinti spazminį kosulį.

Be to, būtina pasirūpinti, kad namuose būtų pakankamai drėgna. Įjunkite specialų drėkintuvą arba uždenkite radiatorius šlapiais rankšluosčiais. Taip pat rekomenduojama atsisakyti gėrimų su cukrumi, aštrių patiekalų ir saldumynų, nes dėl jų tampa sunkiau atsikosėti. Nepamirškite ir svarbiausio dalyko: norėdami įsitikinti, kad sausas kosulys yra peršalimo, o ne kitos ligos simptomas, pirmiausia turite apsilankyti pas gydytoją.

Kosulį įveiks „Bronchipret“ lašai ir tabletės

Vienas iš veiksmingų preparatų kosuliui gydyti yra „Bronchipret“, kuris lašų forma siūlomas vaikams, o tabletėmis – suaugusiesiems. Šį vaistą sudaro tik natūralios sudedamosios dalys: gebenė, čiobreliai ir raktažolės. Tinkamos jų proporcijos pasižymi uždegimą slopinančiomis, antibakterinėmis ir išskyras mažinančiomis savybėmis. Nuo sauso kosulio vartojamas „Bronchipret“ padės greitai palengvinti kosulio priepuolius ir nuslopinti uždegimą.

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
pirkti
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.