PERŠALIMAS: mitai ir tiesa

Tokį dažną susirgimą kaip peršalimas lydi galybės mitų ir klaidingų nuomonių. Jais vadovaujantis gali nutikti taip, kad jums per kelias dienas atsistoti ant kojų nepavyks, nes liga gali užsitęsti, gydytis gali tekti ilgiau ir gali kilti įvairių komplikacijų. Drauge išsiaiškinkime, kaip tinkamai gydyti peršalimą ir kokiais melagingais teiginiais tikime.

1 mitas. Peršalimas gydomas antibiotikais

Antibiotikai naikina bakterijas, o ne virusus, todėl šie vaistai peršalimo neįveikia. Be to, jie gali netgi pakenkti – virusai ir toliau silpnins jūsų organizmą, taigi peršalimo simptomai dar labiau sustiprės.
Ypač nerekomenduojama vartoti antibiotikų profilaktikai. Toks „gydymas“ žiemą tikrai nesustiprins imuniteto, priešingai, jį dar labiau susilpnins. Tai reiškia, kad peršalimo sezono metu virusai ir bakterijos įveiks jus lengviau. Beje, antibiotikai taps bejėgiai ir prieš bakterijas, nes šios bus spėjusios įgauti atsparumą jūsų vartojamiems antibiotikams.

2 mitas. Peršalimo ligų galima negydyti

Paprastai peršalimas pasitraukia per tris dienas, tačiau jei per tą laiką nevartojate jokių liaudiškų priemonių nuo peršalimo, slogos ir kosulio, liga gali komplikuotis. Ypač svarbu, kad nenumotumėte ranka į pasunkėjusį kvėpavimą arba dusulį – tai aiškus ženklas kreiptis pagalbos į gydytoją.

3 mitas. Peršalus galima toliau eiti į darbą

Pradėjus jausti pirmuosius ligos simptomus ir toliau likti darbo vietoje dėl to, kad nesugebate įveikti apėmusio darboholizmo, tikrai nėra gera mintis. Per pirmąsias ligos dienas būna neaišku, kas jus užpuolė – peršalimas ar gripas, tad tikėtina, kad eidami į darbą savo būklę tik pabloginsite. Be to, esate viruso nešiotojas ir galite užkrėsti kitus. Geriau 1–2 dienas pailsėti namuose, o tada kupini naujų jėgų kibti į darbus.

4 mitas. Peršalus geriau nesikelti iš lovos

Net gydantis namuose visą laiką tik gulėti tikrai nerekomenduojama. Gulėdami po antklode rizikuojate, kad papildomai prie peršalimo susirgsite bronchitu ar plaučių uždegimu, be to, susidarys kraujo sąstingis kojose. Verčiau išnaudokite šį laiką nesunkiems ruošos darbams ar netgi pasivaikščiojimams po netoliese esantį parką.

5 mitas. Peršalimą galima išgydyti per vieną dieną

Nei smūginė vaistų dozė, nei močiutės receptai nuo peršalimo nepadės per dieną atsistoti ant kojų. Kiekvienam organizmui reikia laiko atsigauti. Be to, cheminiai vaistai papildomai apkrauna širdį, o vaistai, kurių sudėtyje yra paracetamolio, gali sukelti kepenų nepakankamumą. Geriausia saikingai vartoti augalinius preparatus ir susitaikyti su mintimi, kad peršalimo simptomai išnyks ne anksčiau kaip trečią ligos dieną.

6 mitas. Gydytis, kol išnyks visi simptomai

Liekamoji sloga ir kosulys gali jus varginti net iki keturių savaičių, tačiau tai nereiškia, kad turėtumėte sėdėti namuose ir visomis jėgomis stengtis atsikratyti šių simptomų. Jeigu bendra jūsų savijauta gera, galite ramiai grįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Naudingas patarimas

Antibiotikai nuo peršalimo ligų nepadės, tačiau natūralios sudėties vaistai greitai palengvins ligos simptomus. Preparatas „Sinupret“ nuo slogos padės pamiršti varvančią nosį, „Tonsilgon“ numalšins gerklės skausmą ir sustiprins imuninę sistemą, o „Bronchipret“ sumažins kosulio priepuolius. Būkite sveiki!

Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai.
pirkti